כמעט כל מוצר שאנחנו קונים, בין אם דרך האינטרנט או בחנות של ממש, מגיע ארוז בקרטון. אריזות קרטון הן דרך טובה לשמר את המוצר שלא ייפגם בזמן המשלוח או השינוע מהיצרן ללקוח. ריבוי האריזות והזמינות שלהן הפך את המשלוחים לקלים לביצוע – איך יש לשמור על הסביבה מפני זיהום בעקבות השפע הזה: כדי לשמור על איכות הסביבה הוקמו בכל הרשויות הועמדו מכלי איסוף לקופסאות קרטון. על פי החוק יש לזרוק את האריזות רק במכלים אלו שמועברים מהרשות למפעל הנייר בחדרה לשחזור. ישנן בארץ מספר חברות המייצרות אריזות קרטון בגדלים וסוגים שונים. כל לקוח יכול להזמין על הקרטון למוצר שלו את הכיתוב המתאים, סוג האותיות, צבע תוכן ושפה וכמובן שהשמירה על מחזור ועל איכות הסביבה היא חובה משפטית ומוסרית.

 

איזה שימושים יש לאריזות קרטון?

כל תכשיט גדול או קטן שנרכש בחנות התכשיטים מוכנס לאריזת קרטון, קופסא המותאמת לו על פי גודלו. מכשירי חשמל ארוזים אף הם אריזות קרטון. וכך למעשה מרבית הדברים שאנחנו רוכשים. האריזה מהווה מגן לבל ייפגם המוצר.

 

כל חברות ההובלה בארץ מחזיקות מלאי של אריזות קרטון. לכל לקוח המזמין הובלת תכולת בית נמסרים אריזות הקרטון כדי למלא בהם את הפריטים השונים, על גבי כל אריזה נרשם התוכן שלה מאיזה חדר, בדירה הישנה (ילדים, מטבח, הורים וכו') ולאיזה חדר היא מיועדת בבית החדש. ישנם מקרים שחברת ההובלה לוקחת בחזרה את האריזות להובלה הבאה ובמקרים אחרים אריזות הקרטון נזרקות למכל האיסוף. כל מוצרי המזון השונים מאוחסנים במחסני היצרנים בתוך אריזות קרטון. על פי תאריכי היצור הם משונעים למחסני המרכולים חנויות המזון והקמעונאים. רק לאחר שהסחורה מסודרת על המדפים המותאמים האריזות נזרקות למכל האיסוף.

 

משפחות ששוכרות דירות ועוברות לעיתים קרובות מדירה לדירה מחזיקות פריטים רבים באריזות קרטון שאפילו לא נפתחות. בתוכן יש דברים ש"חבל" לזרוק אבל אין בהם שימוש באופן תדיר.

לקוחות רבים המגיעים למרכולים נעזרים באריזות קרטון כדי למלא בהם במוצרים שקנו. עם צאת התקנה על הפסקת חלוקת שקיות בחינם, ותשלום על כל שקית, מרבים אנשים להשתמש באריזות קרטון למטרת העברת הפריטים הביתה.

פריטים רבים המגיעים באמצעות הדואר מגיעים ארוזים באריזות קרטון. לצורך משלוח חבילות אפשר לרכוש בסניפי הדואר אריזות קרטון, בגדלים שונים, עליהם יש מקום לרישום שם מקבל החבילה ופרטיו ושם השולח והפרטיו.

אריזות קרטון - דברים שלא ידענו​

 

053-9385245

עברנו לכתובת חדשה:

המעיין 8 חולון